Jakie zwierzę domowe jest najlepsze dla dziecka?

Niemal każde z dzieci w określonym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice czasami zgadzają się, aby zrealizować to marzenie, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie zwierzaka rozwija się lepiej. Jeżeli rozważasz wprowadzenie do domu kolejnego lokatora, dobrze przemyśl, jaki pupil będzie najodpowiedniejszy.

Najchętniej wybieranym pupilem jest bez wątpienia pies. Dzieciaki uwielbiają psy, bo są nad wyraz skore do zabawy i można je uczyć różnych trików. Nie można jednak nie zauważyć, że wymagają też sporo uwagi ze strony właściciela. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa powinno się także dokładnie rozważyć wybór odpowiedniej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania lepiej jest wybrać niezbyt dużego pieska.

Ciekawą alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Również można go przytulać i zrobić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednak bywają mniej skore do słuchania poleceń. Może się okazać, że zamiast bawić się z maluchem będą chciały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego członka, często wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są zbyt interesujące dla dzieci. Stanowią raczej element wystroju wnętrza niż domowego pupila.

Jeśli nie masz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl też o futrzakach hodowanych w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przynieść domownikom sporo uśmiechu. Są jednak łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Nawet małe dziecko chętnie się nimi zaopiekuje.