Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dzieciaka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz jeśli dziecko jest wielbiciel jednej kreskówki czy filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym pomysłem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.