Interesujący pobyt we Wrocku

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej i bogatej historii. Na przestrzeni wieków znajdował się w granicach kilku państw, by wreszcie, wraz z końcem drugiej wojny światowej, stać się polskim miastem. Jest to bardzo lubiana miejscowość turystyczna, wizytowana także przez zagranicznych podróżnych. Co należy zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Początek dwudziestego wieku był czasem powstania wielu interesujących budynków modernistycznych w mieście. Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy budynek sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych budowli także będą mieli co zwiedzać w mieście, przykłady budowli tego nurtu można znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej oraz Rzeźniczej. Wrocław to również ciekawe kościoły, pochodzące ze Średniowiecza. Są to przeważnie ceglane budynki zachowane w Gotyckiej stylistyce. Podróżni lubiący długie, nastrojowe spacery, musza zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miasta.

pillen penisvergrößerung

Jednak Wrocław to nie tylko zabytki architektoniczne, również osoby chcące się wspaniale bawić potkają tam interesujące atrakcje. W usytuowanym blisko centrum Pasażu Niepolda, można znaleźć modne puby a także dyskoteki, rozmieszczone jeden przy drugim. Także sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, jednak ceny tam będą nieco wyższe. Na każdym kroku Starego Miasta podróżni spotkają ciekawe restauracje, oferujące smakowite dania. Stary ratusz wrocławski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z potomstwem musza wybrać się do miejskiego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed kilku lat, miejsce to jest obecnie bardzo nowoczesne, można podziwiać tam bardzo dużo wszelkich gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień zapewniona, na terenie ogrodu można spożyć także obiad. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, przecież ma on do zaoferowania odwiedzającym pełno ciekawej atrakcji.