Czy opłaca się być blogerem w Internecie ?

Czy pomimo tego zysku opłaca się przebywać po stronie subskrybenta dodatkowo zachwycać się ich rezultaty z boku?

Od niewielu lat wielką rozgłos zyskują blogerki w sieci. Możemy podzielić ich na różne grupy blogerzy kulinarni, modowi, kosmetyczni, polityczny i inni czy też wideo blogerzy, którzy przestali pisać, a rozpoczęli mówić w krótkometrażowych filmikach najczęściej na youtubie. Jest już tyle grup tematycznych, że każdy z nas zapewniam odnalazł by swoje obszar albo jako odbiorca albo jako sam pisarz. Są osobowości, które bardzo nabrały pewności do blogerów, ale są też tacy, którzy źle oceniają tą sferę, przyznając brak wiedzy i chęć czystego zysku na jeszcze mniej doświadczonych subskrybentach. Trudno się nie akceptować, że blogerki modowe praktycznie kreują modę na kolejne sezony i traktowane są przez niektórych stylistów czy projektantów jak guru zaraz za modelkami.

Jedni blogerzy czynią to dla czystej rozrywki drudzy nie ukrywając robią to tylko dla finansów. Coraz częściej branże modowe zamiast promować się w spotach reklamowych wolą oddać swoje budżet właśnie dla blogera, który poleci program afiliacyjny wśród chętnych czytelników. nagminnie jest to daleko idąca droga, ponieważ oprócz bloga, blogerki posługują się także innymi stronami społecznościowymi takimi ja Facebook, Instagram czy Snapchat.

Wydaje mi się, że krąg blogosfery stał się trochę niedostępną sferą dla zwykłych blogowiczów, którzy pragną opisywać swoje doświadczenia. Teraz blogowanie kojarzy się tylko z finansami, a otrzymują je Ci którym udało się wybić. Jednak jest dużo blogerek, którym się udało, ale przeznaczają tej pracy całe swoje życie zawodowe . takie środowisko osób na pewno wkłada w swoją pracę dużo energii oraz ofiaruje wiele czasu, dlatego bo jest to ich praca docelowa.