Czemu się umotywować do potyczki z nadwagą?

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny pogarsza się. Ogarnia nas apatia , odrętwienie i niechęć do wielu aktywności życiowych.

Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas ludzie. Musimy więc odchudzić się. Fundamentalnym działaniem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi nowa bluzka, nowe spodnie, podróż w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement znajomych czy adoracja w oczach obcych ludzi . W jaki sposób więc przygotować się do walki z otyłością?

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Marzenie Twojej znajomej nie są Twoim celem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak silną chęć zrzucenia nadwagi?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia celu nigdy nie jest prosta.

3. Wyobrażaj sobie swoje życie w momencie gdy osiągniesz cel. To pozwoli Tobie wytrwać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za małe sukcesy. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet do teatru, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz ścigać się. Waszym motywacją będzie, kto szybciej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny.