Cena uroczystości ślubnej

Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to niemało pracy. Trzeba ją rozpocząć przynajmniej na kilkanaście miesięcy przed tym pięknym dniem. Jeżeli przystąpimy do nich niecopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest niezwykle duże. Żeby jednak idealnie przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co najczęściej kosztuje najwięcej?

Zarezerwowanie sali bankietowej.

To bez wątpienia największy koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i decydować się na drogą salę, lub wybrać tańszą, nie w każdym przypadku najlepszą.

Menu.

Koszty jedzenia weselnego rzecz jasna są zależne od ilości gości. Im większa liczba naszych gości, tym większy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, koniecznie powinno się niestety upewnić się, czy określona suma za jedzenie dla jednego gościa weselnego obejmuje które mają być podane. Często za nietypowe dania na weselu, ciasto, czy dobre alkohole, należy płacić osobno.

Fotograf.

Fotograf na ślub i fachowiec, to pozornie bardzo małe koszty. Nic bardziej błędnego. Sam doskonały fotograf ślubny.

to wydatki, jakie sięgają ponad tysiąc pięćset złotych, często przekraczają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego z reguły będzie trochę mniejszy, nierzadko również jest to kwota sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu ślubnego.

To oczywiście również niewielkie koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę dużo. Rozważając udekorowanie sali na wesele i samochodu, upewnijmy się osoby, które je dla nas wykonają, jak duże będą wydatki z tym związane.

Uroczystość weselna to niemałe koszty.

Wesele to spore wydatki które potrafią przerazić. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście, w wielu przypadkach można trochę zaoszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji.